Viski Nereden Alınır

Viski Nereden Alınır

Viski İskoçya ve  İrlanda ülkelerinde yaşam suyu olarak nitelendirilen bir içki olarak karşımıza çıkar.

Viski, diğer içki türlerinde  olduğu gibi pek çok kişi tarafından da sevilerek tüketimi yapılmaya devam ediliyor. Viski  severlerde doğal olarak severek içtiği içki konusunda pek çok bilgiye sahip olmak isteyebiliyor. Viski nedir, nereden alınır tarzında pek çok soruların  olduğunun altını çizmemiz gerek. Viski içerisinde kullanılan tahıl çeşitlerine bakıldığı zaman ise Arpa, buğday, çavdar yer alıyor. Bu tahıl çeşitlerinin damıtılması sonucunda elde edilen bir içki türüdür. Viski özellikle içki severler tarafından çikolata ile tercih ediliyor.Her ikisinin  birbirine olan uyumu doğal olarak  ağızlarda güzel bir tadın bırakılmasına zemin hazıralamaya neden oluyor diyebiliriz. Buzlu, sulu ya da sek içim tarzına da başvurulabilir. Viskinin de bakıldığı zaman çok farklı tatlara  sahip olan çeşitlerin mevcut olduğunu söylememiz gerekir. Bu sayede viski severletde damak tatlarında hangisini istiyorlarsa o  türü seçerek tüketiyor.

Viski Üretimi

Viski severler, viski üretimi konusunda da merak ettiği sorularına en hızlı şekilde karşılık bulmaya çalışıyor diyebiliriz.  Viskinin üretimin nasıl olduğunu öğrenmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Viski de içerisinde kullanılan tahılların damıtılmasıyla da elde ediliyor. Viskinin üretimi artık Türkiye de de yapılmaya başlanmıştır. Viski de ilk  üretim evresine göz atıldığı zaman ise ilk olarak maltlama gözlerden kaçmamış oluyor.  Hasat döneminde toplanarak su dolu şişe alınan arpalar bekletim süreci içerisinde bırakılıyor.Bu  esnada  arpalar şişe içerisinde beklemeye alınmaya devam edilirken de yüzde 65 oranında bir nemin sağlanmaya çalışılmsına d dikkat edilmektedir. Çünkü  burada önemli olan konulardan biri de arpayın da o istenen nemi en iyi şekilde alması sağlanmalıdır. Islanmış olan arpalar ise çimlenmeye alınmaya başlanır. Bu işleme  verilen isimlendirmenin ne olduğunu merask eden kesimler içinde Floor Mating olduğunu söylememiz gerekir. Damıtma işlemi viski yapımı esnasında en çok  önem verilen hususlardan biri olarak karşımıza çıkar. Yere serilmiş olan arpalarda da filizlenme gibi işlemlere başvurulmaya başlanır.  Arpaların çimlenme işlemi içinde yaklaşık olarak 7 gün boyunca bir bekleme süresi yapılmış olacaktır. Organik olarak tabir edebileceğimiz fosit yakıt turbadır. Bu turbada kurutma işlemi ne kadar verimli şekilde yapılırsa doğal olarak  viskiden alacağınız aroma da bir hayli etkili olmaya başlar.

Viskiyi Nereden Alabilirim

Çağımızda artık viski ve diğer içecekleri alırken bile eskisi gibi zorlanmıyoruz. Önceden içki almak adın daha çok bakkalların yolunu tutmay devam ederdik. Fakat viski istiyorsanız da bimnbir çeşitli içkilere yer veren Tekel bayiler en iyi çözüm yollarından biridir. Yahut tekel bayi yolunu tutmak istemeyenleriniz aranızda olacaktır. Onlar da internet üzerinden viski sipariş i şlemlerini yapabilir. Çünkü bakıldığı zamanda pek çok güvenilir firmanın siparişlerini  internet üzerinden de etkin şekilde yapmaya devam etmiş olduklarına şahit olmaya başlıyoruz. Bu sayede sizlerde viski tüketimini istediğiniz hemen her yerden yapbilirsiniz. Fakt burada önemli olan  hususlardan biri de mutlaka güven duymaya neden olacağınız yerlerin seçilmesinin sağlanması  olacaktır. Bu yerlere yönelerek sizlerde artık viskinizle ilgili olarak tüketim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Viski nereden alınır sorusu aslında cevap bir hayli kolaydır. Her ne kadar bakkal dönemi çağımızda git gide son bulsa da hala d aha oralara gidilerek de viski içkisinin temini yapılabiliyor. İstediğiniz pek çok seçeneklerden birini sizlerde seçerek içkinize sahip olabilirsiniz. Böylelikle damaklarınızda harika bir tat bırakacak  olan viskinizi yudumlamaya başlamış olursunuz.