Viski Kiti ile Viski Nasıl Yapılır?

Viski Kiti ile Viski Nasıl Yapılır?

Sosyal medyayı yeterince takip edenler birçok kişinin evinde kendi viskilerini yaptığını göreceksiniz. Evde viski yapımının oldukça zor hatta tehlikeli olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin; aromalı viski kitleri sayesinde evinizde güvenli ve çok hızlı bir şekilde viski üretebilirsiniz. Uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edilen viski kitleri orijinal tat ile tamamen aynıdır. Aynı lezzet, aynı kıvam, aynı kokunun yer aldığı viski kitleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yazımız içerisinde viski kiti ile viski nasıl yapılır? Viski kiti satın alma ile ilgili merak ettiklerinizi dile getirmeye çalışacağız.

Viski Kiti Nedir?

Viski kiti temelde içerisinde çeşitli tatlandırıcılar bulunan viski aromasıdır. İçerisinde renklendirici ve aroma bulunan kitler çok kısa sürede hazırlanabilmektedir. Viski kiti satın almadan önce öncelikle hangi tür aroma sevdiğinizi belirlemeniz gerekiyor. Piyasada popüler olan hemen hemen tüm markaların aroma kitleri bulunmaktadır. Chivas Regal, Jack Daniels, J&B, Johnnie Walker, Dimple başta olmak üzere tüm markaların viski kitleri birçok aroma çeşidi ile satılmaktadır. Karamel, ballı, tarçınlı aroma viski kitleri ile damak tadınıza uygun oldukça lezzetli viski kitleri hazırlayabilirsiniz.

Viski Kiti İle Viski Nasıl Hazırlanır?

Viski kiti ile viski hazırlama konusuna geçmek istiyorum. Öncelikle yukarıda da belirttiğim üzere damak tadınıza uygun bir aroma kiti belirlemeniz gerekiyor. Viski kiti çeşitleri ve nereden satın alınabileceğini birazdan sizlere anlatacağım, merak etmeyin. Evde viski hazırlayabilmek için öncelikle 450 ML etil alkol ile 550 ML suyu bir şişe içerisine boşaltın. Daha sonra şişe içerisine 10 ML kadar viski kitini boşaltıp ağzı kapalı bir şekilde 2 dakika çalkalayın. Çalkalama süresi sona erdikten sonra buzunuzu hazırlayıp viskinizi bardağınıza koyup içebilirsiniz. Herhangi bir bekleme süresi, dinlendirme işlemi uygulanmamaktadır. Viski kiti ile hemen içilebilir viskiler hazırlayabilirsiniz.

Viski Kiti Nerede Satılır?

Evde viski hazırlama maliyeti oldukça düşüktür. Bunun haberini alan, duyan birçok kişi viski kiti satın alabileceği yerleri öğrenmeye çalışmaktadır. Bu konuda Türkiye’nin en güvenilir alışveriş platformlarından birisi olan sallahazirla.comüzerinden siparişlerinizi verebilirsiniz. Türkiye’nin her noktasına kargo gönderebilen sallahazirla, Türkiye’nin en güvenilir, en kaliteli viski kitlerinin satışını yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.