Kendi Viskimi Nasıl yaparım

Kendi Viskini Yaparken Gerekli Malzemeler

Evde viski mi yapacaksınız? Kendi viskini yaparken gerekli malzemeler nelerdir?  Sizin için malzemeler veriliyor.

Evde viski yapmadan önce kendi viskini yaparken gerekli malzemeler neler onun üzerinden verilen soruların yanıtlanması gerekiyor. Verilecek olan yanıt kapsamında hareket ederek, sorunsuz bir şekilde viski yapımının tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi Viskini Yaparken Gerekli Malzemeler Neler?

Viski malzemeleri, evde yapı işlemi öncesinde tamamlanmalıdır. Kısa süre içinde malzeme temininin ardından yapım da sorunsuz bir şekilde olabilir. Malzemelerin temininden sonra yapım aşamasına geçilerek, sorunsuz bir şekilde evde viski yapılabilir.

Malzemeler;

  • 6 cc viski aroması
  • 1 litre sf etil alkol
  • Meşe cipsi
  • Od sıcaklığında 1.400 cc su
  • Aktif karbon en az 2 – 3 kez kullanılabilir.

Yukarıda verilen malzemelerin temin edimsi gereklidir. Viski yapımı için gerekli malzemeler dendiğinde, direkt olarak mevcut olan malzemeler ve diğer malzemelerin de temini ile sorunsuz bir şekilde viski yapımının gerçekleşmesi önemlidir.

Viski  Evde Nasıl Yapılır?

Yapım işlemi önemlidir. Temi edilen malzemelerin ardından yapım aşamasına geçeceksiniz. Adım adım tamamlanması durumunda, sorun yaşamada viski yapım işleminin sonlanması da söz konusu olacaktır. Direkt olarak tamamlanması sağlanabilir.

1 Litre 96 abv sf etil alkole 1400 cc su ilave ederek ilk olarak alkol oranının 40 abv ye düşmesini sağlamalısınız. Ardından karışımın içine 5 – 7 cc viski aroması ekleyeceksiniz. Karışımı iyice çalkalamanız gerekiyor. Daha snrasında ise karışımın içine meşe yongası eklemeni gerekiyor. Bunun bir avuç içi kadar olmasına özen göstermelisiniz. Bu karışımın uygun renk alması ise bekleme işlemi ile olacak. Bekleme süresi tahmini olarak 5 ile 7 gün arasında olacak. Genel olarak önerilen dozlara göre hareket etmeniz gerekiyor. Tüketici kendi ölçülerini, daha çok bu ölçüler yaptıktan sonra tada göre kendisi ayarlayabilir. Çok daha rahat bir şekilde kendi damak tadına uygun ölçüleri de bulabilir.

Evde Viski Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Elbette viski yapımına dikkat edilmesi gerekenler olacak. Malzemelerin belirlenmesinden sonra yapım aşamasında istediğiniz lezzete erişimi sağlamak açısından dikkat etmeniz gerekenler var. Hem bu gerekli malzemeleri tein ederken hem de yapım aşamasında dikkatli olarak tam anlamıyla istenen sonucu olabilirsiniz. Bunun dışında evde yapılırken, karışımın nasıl olacağına bakmak ya da bekleme süresinin tamamen özgün tercih edilmesi gibi durumlar olacak. Bunlara bakarak direkt olarak viski yapımının en iyi şekilde tamamlanması da önemlidir. Bekleme süresi, tüm alkol evde yapımlar aşamasında önemli olur. Tamamen nasıl bir tat arandığı ya da tamamen nasıl bir tat ile karşılaşılacağı konusunda siz de önem alarak ona göre bir seçim yapabilirsiniz.

Evde Yapılan Viskinin Tadı Nasıl Olur?

Evde yapılan viskinin tadı nasıl olacak? Bu konuda evde yapılıyor olması aslında büyük bir avantajdır. Bakıldığında direkt olarak viskinin tadının tamamen malzemeye göre ayarlanması, bekleme sürense göre ayarlanması gibi avantajlar var. Evde yapılan viskinin tadı sizin zevkinize göre ayarlanabilecek hale geldiğinden, direkt olarak siz de bunu göz önünde bulundurup ona göre hareket edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman uygun malzemeler ile siz de istediğiniz tatta bir üretimin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Viski tadı konusunda gerekenin yapabilir, kullanacağınız alkol oranını ya da kullanılacak olan viski aromasına göre istediğiniz gibi bir tat ortaya çıkarabilirsiniz. Sonuç olarak evde yapıla viskinin tadı konusunda tamamen size kalacak seçenekler olduğunu bilerek, hareket edebilirsiniz. İstediğiniz tadı oluşturacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.