Etil Alkol ile İlgili merak edilenler;

* Alkol Sağlığa zararlıdır.

** Sitemizdeki yazılar sadece yoruma dayalı bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir reklam ve özendirme söz konusu değildir.

İnternet kuralları gereği bundan sonra dezenfektan olarak yazılacaktır.

Birçoğumuzun merak ettiği en önemli konulardan biri olan, aromalarımızı hazırlarken ihtiyaç duyduğumuz ana hammadde dezenfektan konusuna değinmek istedik. Özellikle her sene yılbaşı öncesinde çıkan olumsuz haberlerden kaynaklı endişeler yaşamaktayız. Kendi içkimizi hazırlarken kullandığımız dezenfektanlarımız tamamen Etil olmalıdır. Bunun kullanımının zehirlenme açısından herhangi bir zararı yoktur. Televizyonda çıkan zehirlenme, kaçak içki haberleri Metil alkol kullanımı sonrası oluşmuş sorunlardır. Eskiden eczanelerde ve marketlerde dahi satışına izin verilen dezenfektanların satışı artan kişisel kullanım , kaçak içki hazırlanıp satılması gibi sebeplerden artık yapılmamaktadır.

Bu tip yerlerden bulacağınız ürünler ise içerlerinde içmeyi imkansız kılan acı madde diyede bildiğimiz Denatonyum Benzoat içermektedir.

Piyasada içlerinde denatonyum benzoat bulunmayan, temiz ürünler bulunmaktadır. Bunları çeşitli internet sitelerindentemin edebilirsiniz. Yıllardır satışını sorunsuz gerçekleştiren firmalar mevcuttur. Bu firmalardan alışverişlerinize devam edebilirsiniz. Burada ki püf nokta elden teslimat kabul etmemek ve tanımadığımız veya yeni aldığımız bir firma ise mutlaka Kapıda ödeme yöntemi tercih etmeliyiz. Bunun nedeni ise kargolar ile kapıda ödeme anlaşması yaparken , Şirket veya şahıs firması olmak gerekmektedir. Bir başka deyişle satıcı tüm evrakları kayıtlı olan resmi bir kurum yada şahıs olacaktır. Ürün teslimi sonrasında var elinizde mevcut ise test kitleri ile dezenfektanınızı kontrol ediniz. Elinizde mevcut değilse veya bizim herzaman yaptığımız gibi yakma testi yapabilirsiniz. Bu test kimyasal tepkimeyi görmek için önerilir, ve güvenilirdir. Dezenfektanınızı ufak bir çay tabağına bir mikta dökünüz ve çakmak ile tutuşturunuz. Çıkan alevin rengi önce MAVİ renk ise , ürününüz içilebilir dezenfektandır.(Alev uçlarda turuncu olur, bizim bakacağımız yer alt kısmıdır) Eğer rengi yeşil ise veya yeşilden maviye bir dönüş var ise ürün tehlikelidir. imha edilmelidir. Yeşil renk zehirli Metil begöstergesidir. Yeşil mavi ise ürünün Metil karışımlı olduğunu gösterir bununda tüketimi oranı bilinmediği için oldukça tehlikelidir.

İnternetten alınan etil alkollerde eğer acılık buluyorsanız Finecraft aroma sizlere Neutralizer kiti isimli ürünü sunmaktadır. Bu ürün ile tüm acılığı yok edebilir keyif ile içim sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.